Fenomen Krystyn w Gościnie !!!

"FENOMEN KRYSTYN"

W Mieście i Gminie Gościno 73 kobiety ma na imię Krystyna. Gościńskie Krystyny spotkały się z uczestniczkami XV Zjazdu Krystyn, który w tym roku odbywał się w Rzeszowie w dniach 11-14 marca.
Spotkanie w Domu Kultury w Gościnie zorganizowane przez mieszkankę Gościna Panią Krystynę Zielińską uzyskało wsparcie organizacyjne Burmistrza Mariana Sieradzkiego. W spotkaniu uczestniczyły aktywnie Panie Krystyna Jarząb z Koszalina i Krystyna Żalejko z Bonina, współtowarzyszki Pa

ni Krystyny Zielińskiej na Zjeździe w Rzeszowie.
Na czym polega "Fenomen Krystyn" można dowiedzieć się z książki pod takim tytułem, której autorką jest Krystyna Leśniak-Moczuk, pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego i jednocześnie główna organizatorka XV Zjazdu Krystyn w Rzeszowie. Książka poświęcona jest pamięci Krystyny Bochenek, pomysłodawczyni I Zjazdu Krystyn, który odbył w 1998r. w Katowicach. Krystyna Bochenek, jako znana działaczka społeczna na Śląsku, była "duszą" wszystkich zjazdów Krystyn, aż do XIII, który odbywał się w Szczecinie w 2010r. Pełniła funkcję Wicemarszałka Senatu RP, zginęła w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010r.
Obecnie Krystyny, które uczestniczą w zjazdach, to szeroko zakrojony koleżeński ruch kobiet, skupiający się w Stowarzyszeniu Krystyn, podejmujący w różnych środowiskach pożyteczne akcje na rzecz kobiet.
Na krajowe zjazdy, przyjeżdża duża liczba Krystyn z kraju i z zagranicy, w tym także słynne Krystyny aktorki, malarki, pisarki,

biznesmenki, a przede wszystkim Krystyny matki, żony zatrudnione na różnych stanowiskach, jak i te, które na co dzień zajmują się domem.
I o tym właśnie jak huczne są to imieniny opowiadały na spotkaniu zorganizowanym 13 kwietnia 2012r. w Gościnie Krystyny Krystynom i innym gościom, wśród których nie zabrakło Przewodniczącej Rady Miasta Pani Barbary Koleśnikow i Pana Burmistrza Mariana Sieradzkiego. Krystyny świetnie się bawiły, biesiadowały, wesoło śpiewały razem z miejscowym zespołem "Podlotki". A nie Krystyny imienia tego zazdrościły, podobieństw się doszukiwały, że niby GrażYNA bliskie jest imieniu KrystYNA. A w Księdze Gości pojawił się wpis: "jaka szkoda, że jestem Baśką".Na spotkaniu, wyróżniono najstarszą Krystynę i najmłodszą Krysię. Zapewne to spotkanie przyczyni się do popularyzacji imienia Krystyna. Najmłodsza mieszkanka Gminy o imieniu Krystyna (imię to królewskie i chrześcijańskie) urodziła się w 1992 roku i jest mieszkanką Gościna.

You are here: Wiadomości, Informacje i Relacje (Foto - Film) Fenomen Krystyn w Gościnie !!!