Wigilia Wsi Polskiej po Gościńśku !

Po raz 11 mieszkańcy powiatu kołobrzeskiego spotkali się na Wigilii Wsi Polskiej zorganizowanej przez Terenowy Zespół Doradców w Kołobrzegu. Miasto i gminę Gościno reprezentowała liczna grupa mieszkańców. Swoje stoiska z ozdobami świątecznymi zaprezentowały świetlice wiejskie z Robunia ,Wartkowa i Ołużnej , sołectwo Karkowo, Stowarzyszenie ,,Praktyczne Panie „ z Wartkowa, Klub ,,Pętelka”,Środowiskowy Dom Samopomocy ,, Promyk” oraz indywidualni wystawcy Jadwiga Szmaglińska , Danuta Frankowska, Katarzyna Oleszkiewicz, Urszula Kwiatkowska, Jadwiga Jach , Agata Seńko i Elżbieta Grabowska. Kolędy i pastorałki zaprezentowały zespoły dziecięce z Wartkowa i Gościna , zespół ludowy ,,Podlotki „ oraz Paulina Bohdan. Tradycyjnie odbył się konkurs świąteczny w 4 kategoriach; na potrawę wigilijną , ciasto , stroik i szopkę. Mieszkańcy naszej gminy corocznie biorą udział w konkursie i to z powodzeniem. Tegoroczny zakończył się zdobyciem trzech pierwszych miejsc w kategoriach : ciasto – dla Zofii Perlińskiej z Wartkowa, stroik – Klub Miłośników Sztuki Ludowej ,,Pętelka” z Gościna, szopka – świetlica wiejska z Wartkowa. Dwa trzecie miejsca zdobyli Marijetta Szmaglińska z Gościna za stroik i Środowiskowy Dom Samopomocy ,,Promyk” z Gościna za ciasto. Wyróżnienia powędrowały do rąk Zofii Czerniszewskiej ze świetlicy wiejskiej w Robuniu za stroik i do sołectwa Karkowo za ciasto świąteczne. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Serdecznie gratulujemy sukcesów.

You are here: Wiadomości, Informacje i Relacje (Foto - Film) Wigilia Wsi Polskiej po Gościńśku !