Dom Kultury w Gościnie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

,,Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne „ w Gościnie

Email Drukuj PDF

W dniu 10 maja w Domu Kultury w Gościnie odbyły się eliminacje gminne 45 Turnieju Recytatorskiego ,, Ptaki,Ptaszki i Ptaszęta Polne”.

Recytatorów oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Bogumiła Szczęśniak – Kierownik referatu oświaty, kultury i sportu w Urzędzie Gminy w Rymaniu , Elżbieta Rucińska Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Rymaniu , Aldona Korytowska i Zofia Perlińska – instruktorzy ze świetlic wiejskich w Rymaniu i Wartkowie.

W turnieju wystąpiło razem 32 uczestników w trzech kategoriach ze Szkół Podstawowych w Gościnie i Robuniu oraz Gimnazjum w Gościnie.

Najlepszymi recytatorami, którzy zostali wytypowani do eliminacji powiatowych zostali:

 

W kategorii ,,Ptaszęta” - Aleksandra Piasecka , Jagoda Bieńko i Julia Wilk.

W kategorii ,, Ptaszki” - Dominika Plata i Dominika Masalska

W kategorii ,, Ptaki „ - Jagoda Kondziołka i Weronika Strychanowska .

Wyróżnienia otrzymali : Szymon Pleciak, Martyna Kita, Maja Chmielewska, Bartosz Olejnik, Dominik Juszczak, Aleksandra Osiadacz, Dominika Kostecka, Agnieszka Wojtków, Weronika Madejska , Agata Maćkowiak, Edyta Wojtków, Rafał Juszczak Magdalena Wuchnicka, i Agata Chrzęst.

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy podpisane przez Burmistrza Gościna – Mariana Sieradzkiego oraz przez członków Komisji Konkursowej. Opiekunowie uczestników konkursu i Komisja Konkursowa otrzymała podziękowania za udział i współpracę przy organizacji Turnieju od Burmistrza Gościna

Oprawę sceniczną przygotowały: Pani Zofia Perlińska , a rzeźby ptaków zaprezentowała Pani Teresa Sadowska z Dębicy. Nad gościnnością imprezy czuwała Pani Danusia Frankowska.

Wszystkim uczestnikom Turnieju życzymy dalszych sukcesów na niwie kultury, a nauczycielom artystycznej satysfakcji z pracy .

Organizatorzy

Biblioteka Publiczna i Dom Kultury

 

You are here: Wiadomości, Informacje i Relacje (Foto - Film) ,,Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne „ w Gościnie